logo

Strona startowa >> Vitocrossal_300-F

       

 

Typ urządzenia
Gazowy stojący kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 oferowany jest w zakresie mocy do 60 kW dla budynków mieszkalnych i użytkowych. Konstrukcja kotła stojącego jako tradycyjny typ kotła charakteryzuje się wieloma zaletami, w szczególności o charakterze eksploatacyjnym. Kotły stojące z racji większej objętości wody grzewczej i mniej skomplikowanej budowie wewnętrznej (niż kotły wiszące) uznawane są za bardziej wytrzymałe i niezawodne, pozwalając na pracę z różnymi rodzajami instalacji grzewczych – nowych oraz modernizowanych.

Podstawowe dane techniczne

  • Moc cieplna: 5,2-26 kW, 7-35 kW, 12-45 kW, 12-60 kW
  • Paliwo: gaz ziemny lub gaz płynny (dla wersji 5,2-26 kW, 7-35 kW)
  • Palnik: promiennikowy półkulisty MatriX o zakresie modulacji od 20 do 100% (1:5)
  • Komora spalania otwarta lub zamknięta (możliwa eksploatacja niezależna od powietrza w pomieszczeniu)
  • Powierzchnie grzewcze kotła: InoX-Crossal ze stali kwasoodpornej
  • Sprawność znormalizowana: do 109%
  • System kontroli spalania Lambda Pro Control

Możliwości zastosowania urządzenia
Cechą kotłów stojących jest większa pojemność wodna niż w przypadku kotłów wiszących. Vitocrossal 300 posiada ponad 20-krotnie większą pojemność wody grzewczej, niż tej samej mocy kocioł wiszący. Pozwala to elastyczną współpracę z instalacją grzewczą, również starego typu o dużej objętości. Kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 można stosować do rozbudowanych systemów grzewczych z kilkoma obiegami grzewczymi. Nie ma wymogu stosowania np. sprzęgła hydraulicznego czy też wymiennika ciepła oddzielającego kocioł od instalacji grzewczej. Kocioł stojący nie wymaga bowiem zapewnienia ograniczenia przepływu wody grzewczej (w przeciwieństwie do kotłów wiszących).

Współpraca z kolektorami słonecznymi
Kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 umożliwia współpracę z instalacją solarną przy zastosowaniu biwalentnego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej np. Vitocell 100-B lub Vitocell 300-B.