logo

Strona startowa >> Vitodens 200-W

       

 

Typ urządzenia
Gazowy wiszący kocioł kondensacyjny oferowany w wersji jednofunkcyjnej, która przeznaczona jest standardowo do ogrzewania budynku i dodatkowo do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) przy współpracy z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u.. Kocioł może być zasilany zarówno gazem ziemnym, jak i płynnym.

Podstawowe dane techniczne

  • Moc cieplna: 4,8-19,0 kW, 6,5-26,0 kW, 8,8-35,0 kW, 17-45 kW, 30-80 kW, 30-105 kW
  • Paliwo: gaz ziemny lub gaz płynny
  • Palnik: promiennikowy cylindryczny MatriX o zakresie modulacji od 25 do 100% (1:4)
  • Komora spalania zamknięta (możliwa eksploatacja niezależna od powietrza w pomieszczeniu)
  • Powierzchnie grzewcze kotła: InoX-Radial ze stali kwasoodpornej
  • Sprawność znormalizowana: do 109%
  • System kontroli spalania Lambda Pro Control

Możliwości zastosowania urządzenia
Kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W jest urządzeniem z segmentu „200” (środkowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). W niższych zakresach mocy kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych, a także obiektach użytkowych. Oferowane standardowo podgrzewacze Vitocell o pojemności od 100 do 300 litrów umożliwiają spełnienie różnych wymagań co do ilości ciepłej wody użytkowej. Kotły Vitodens 200-W większej mocy (do 105 kW) mogą zapewniać pokrycie potrzeb ciepła większych obiektów. Możliwe jest łączenie kotłów aż do 8 sztuk, jako układu Vitomodul o całkowitej mocy 840 kW.

Współpraca z kolektorami słonecznymi
Kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W umożliwia współpracę z instalacją solarną przy zastosowaniu biwalentnego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej np. Vitocell 100-B lub Vitocell 300-B. Automatyka Vitotronic zastosowana w kotle umożliwia sterowanie pracą zarówno kotła, jak i instalacji grzewczej i instalacji solarnej.