logo

Strona startowa >> Vitodens 222-W

       

 

Typ urządzenia
Gazowy wiszący kocioł kondensacyjny oferowany w wersji dwufunkcyjnej z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 litrów. Wersja dwufunkcyjna umożliwia bezpośrednie podgrzewanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), a dzięki zastosowaniu wbudowanego zasobnika, komfort jej użytkowania jest znacznie podwyższony. Kocioł może być zasilany zarówno gazem ziemnym, jak i płynnym.

Podstawowe dane techniczne

  • Moc cieplna: 4,8-19,0 kW, 6,5-26,0 kW, 8,8-35,0 kW
  • Wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 litrów
  • Paliwo: gaz ziemny lub gaz płynny
  • Palnik: promiennikowy cylindryczny MatriX o zakresie modulacji od 25 do 100% (1:4)
  • Komora spalania zamknięta (możliwa eksploatacja niezależna od powietrza w pomieszczeniu)
  • Powierzchnie grzewcze kotła: InoX-Radial ze stali kwasoodpornej
  • Sprawność znormalizowana: do 109%
  • System kontroli spalania Lambda Pro Control

Możliwości zastosowania urządzenia
Kocioł kondensacyjny Vitodens 222-W jest urządzeniem z segmentu „200” (środkowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowania w mieszkaniach, apartamentach o zwiększonych potrzebach ciepłej wody użytkowej i jednocześnie przy ograniczonym miejscu zabudowy kotła (brak miejsca dla odrębnego podgrzewacza pojemnościowego wody użytkowej c.w.u.). Kocioł może być także stosowany w domach jednorodzinnych, np. szeregowych, z uwzględnieniem ograniczenia jakie daje takie rozwiązanie w porównaniu do kotła z odrębnym podgrzewaczem o większej pojemności. Nie jest możliwe także wpięcie układu cyrkulacji ciepłej wody użytkowej stosowanej w większości domów jednorodzinnych.

Warstwowy zasobnik ciepłej wody użytkowej
Zastosowany w kotle Vitodens 222-W zasobnik pracuje w trybie ładowania tzw. warstwowego co oznacza, że podgrzewanie ciepłej wody (c.w.u.) odbywa się poprzez zewnętrzny wymiennik ciepła (a nie wężownicę wewnętrzną jak w podgrzewaczach pojemnościowych).  Ciepła woda po podgrzaniu w wymienniku ciepła jest magazynowana w zasobniku od jego górnej części. Takie rozwiązanie zapewnia podwyższony komfort użytkowania c.w.u. – w szczególności szybką jej dostępność w wysokiej temperaturze.