logo

Strona startowa >> Vitopend_100-W

       

 

Typ urządzenia
Gazowy wiszący kocioł niskotemperaturowy oferowany w wersji jednofunkcyjnej lub dwufunkcyjnej. Wersja dwufunkcyjna umożliwia bezpośrednie podgrzewanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), natomiast wersja jednofunkcyjna przeznaczona jest standardowo do ogrzewania budynku i dodatkowo do podgrzewania c.w.u. przy współpracy z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u.. Kocioł może być zasilany zarówno gazem ziemnym, jak i płynnym.

Podstawowe dane techniczne

  • Moc cieplna dla wersji z komorą zamkniętą spalania 10,7–24,8 kW lub 13,2–31,0 kW
  • Moc cieplna dla wersji z komorą otwartą spalania 10,5–24,0 kW lub 13,0–30,0 kW
  • Paliwo: gaz ziemny lub gaz płynny
  • Komora spalania otwarta lub zamknięta (możliwa eksploatacja niezależna od powietrza w pomieszczeniu)
  • Sprawność znormalizowana: do 93%
  • Wbudowane naczynie wzbiorcze dla instalacji grzewczej

Możliwości zastosowania urządzenia
Kocioł niskotemperaturowy Vitopend 100-W jest urządzeniem z segmentu „100” (podstawowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych i mieszkaniach. Wersja dwufunkcyjna z racji swoich gabarytów może być stosowana w mieszkaniach. W przypadku domów jednorodzinnych, z większą liczbą poboru wody c.w.u. (np. 2 łazienki), a także przy większych długościach przewodów wody użytkowej i zastosowaniu jej cyrkulacji, wymagany komfort spełnić może wersja jednofunkcyjna kotła z odrębnym podgrzewaczem pojemnościowym. Oferowane standardowo podgrzewacze Vitocell o pojemności od 100 do 300 litrów umożliwiają spełnienie różnych wymagań co do ilości ciepłej wody użytkowej. Z uwagi na rosnące koszty paliw, a także opłacalność tego typu inwestycji, zalecane jest stosowanie kotłów kondensacyjnych. Należy traktować kocioł Vitopend 100-W jako podstawową formę systemu grzewczego, gdy z różnych względów nie jest możliwe zastosowanie kotła kondensacyjnego.

Współpraca z kolektorami słonecznymi
Kocioł  niskotemperaturowy Vitopend 100-W w wersji jednofunkcyjnej umożliwia współpracę z instalacją solarną przy zastosowaniu biwalentnego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej np. Vitocell 100-B o pojemności 300, 400 lub 500 litrów.