logo

Strona startowa >> Vitola 200

       

 

Typ urządzenia
Vitola 200 to olejowy stojący kocioł niskotemperaturowy zbudowany w oparciu o dwuwarstwową stalowo-żeliwną komorę spalania typu Bifferal. Kocioł nie posiada minimalnego ograniczenia temperatury wody w kotle, dzięki czemu nie jest wymagana ochronna praca palnika na podtrzymanie minimalnej temperatury, a kocioł może pracować w pełnym zakresie temperatur w trybie pogodowym.

Podstawowe dane techniczne

  • Moc cieplna od 18 do 63 kW
  • Powierzchnie grzewcze żeliwno-stalowe typu Bifferal
  • Sprawność znormalizowana do 96%
  • Możliwa praca niezależna od powietrza w pomieszczeniu na zasadzie zamkniętej komory spalania (do mocy 33 kW)

Możliwości zastosowania urządzenia
Kocioł niskotemperaturowy Vitola 200 jest urządzeniem z segmentu „200” (środkowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych, a także obiektach użytkowych. Oferowane standardowo podgrzewacze Vitocell o pojemności od 100 do 500 litrów umożliwiają spełnienie różnych wymagań co do ilości ciepłej wody użytkowej. W szczególności kocioł może być stosowany w budynkach pozbawionych dostępu do gazu ziemnego lub, gdy użytkownik nie chce być zależy od dostaw paliwa z sieci, jak w przypadku gazu ziemnego. Kocioł Vitola 200 posiada znacznie zwiększoną pojemność wodną w porównaniu do kotłów wiszących czy też stojących z gazowymi palnikami atmosferycznymi. Pozwala to na wydłużone cykle pracy i zmniejszenie strat rozruchowych palnika olejowego. Dodatkowo wyposażenie kotła w 2 odrębne komplety przyłączy zasilania i powrotu z instalacji grzewczej, umożliwia współpracę z dużymi instalacjami grzewczymi – o dużej pojemności i z wieloma obiegami grzewczymi.

Współpraca z kolektorami słonecznymi
Kocioł olejowy Vitola 200 umożliwia współpracę z instalacją solarną przy zastosowaniu biwalentnego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej np. Vitocell 100-B lub Vitocell 300-B. Z zastosowaniem podgrzewacza multiwalentnego np. Vitocell 340-M, możliwe jest także zbudowanie układu grzewczego wspomaganego przez pracę instalacji solarnej (woda użytkowa i ogrzewanie budynku).