logo

Strona startowa >> Vitorond 100

       

 

Typ urządzenia
Vitorond 100 to olejowy niskotemperaturowy stojący kocioł oparty konstrukcyjnie o żeliwne powierzchnie grzewcze Eutectoplex.

Podstawowe dane techniczne

  • Moc cieplna od 18 do 100 kW
  • Powierzchnie grzewcze żeliwne – konstrukcja trzyciągowa kotła
  • Sprawność znormalizowana do 94,5%
  • Palnik wentylatorowy Vitoflame jest fabrycznie sprawdzany w trybie roboczym

Możliwości zastosowania urządzenia
Kocioł niskotemperaturowy Vitorond 100 jest urządzeniem z segmentu „100” (podstawowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych, a także obiektach użytkowych. Oferowane standardowo podgrzewacze Vitocell o pojemności od 100 do 500 litrów umożliwiają spełnienie różnych wymagań co do ilości ciepłej wody użytkowej. W szczególności kocioł może być stosowany w budynkach pozbawionych dostępu do gazu ziemnego lub, gdy użytkownik nie chce być zależy od dostaw paliwa z sieci, jak w przypadku gazu ziemnego. Kocioł Vitorond 100 oferuje przy korzystnej cenie zakupu tradycyjną trwałość żeliwnych kotłów stojących. Zastosowanie układu Jetflow na powrocie wody grzewczej do kotła pozwala na pracę bez dolnego ograniczenia temperatury wody w kotle. Z uwagi na rosnące ceny paliw, warto jednak rozważyć inwestycję w kondensacyjny kocioł olejowy, zapewniający najniższe koszty ogrzewania domu w grupie kotłów olejowych.

Współpraca z kolektorami słonecznymi
Kocioł olejowy Vitorond 100 umożliwia współpracę z instalacją solarną przy zastosowaniu biwalentnego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej np. Vitocell 100-B lub Vitocell 300-B. Z zastosowaniem podgrzewacza multiwalentnego np. Vitocell 340-M, możliwe jest także zbudowanie układu grzewczego wspomaganego przez pracę instalacji solarnej (woda użytkowa i ogrzewanie budynku).