logo

Strona startowa >> Vitorond 111

       

Typ urządzenia
Vitorond 111 to olejowy niskotemperaturowy stojący kocioł oparty konstrukcyjnie o żeliwne powierzchnie grzewcze Eutectoplex. Kocioł wykonany jest w wersji kompaktowej z wbudowanym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej o pojemności 130 lub 160 litrów.

Podstawowe dane techniczne
  • Moc znamionowa od 18 do 36 kW
  • Wbudowany podgrzewacz pojemnościowy emaliowany ciepłej wody użytkowej
  • Pojemność podgrzewacza pojemnościowego 130 litrów dla mocy 18 kW oraz 160 litrów od 22 kW
  • Sprawność znormalizowana do 94,5%
  • Powierzchnia zabudowy 0,6 m2
  • Możliwa praca niezależna od powietrza w pomieszczeniu na zasadzie zamkniętej komory spalania


Możliwości zastosowania urządzenia
Kocioł niskotemperaturowy Vitorond 111 jest urządzeniem z segmentu „100” (podstawowy segment urządzeń firmy Viessmann pod względem cech technicznych i poziomu ceny zakupu). Kocioł przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w budynkach jednorodzinnych, a także obiektach użytkowych. Kompaktowa budowa urządzenia pozwala na montaż przy ograniczonej powierzchni zabudowy w domu, gdzie zabudowa oddzielnie kotła i podgrzewacza ciepłej wody użytkowej nie jest możliwa.

W szczególności kocioł może być stosowany w budynkach pozbawionych dostępu do gazu ziemnego lub, gdy użytkownik nie chce być zależy od dostaw paliwa z sieci, jak w przypadku gazu ziemnego. Kocioł Vitorond 111 oferuje przy korzystnej cenie zakupu tradycyjną trwałość żeliwnych kotłów stojących. Zastosowanie układu Jetflow na powrocie wody grzewczej do kotła pozwala na pracę bez dolnego ograniczenia temperatury wody w kotle. Z uwagi na rosnące ceny paliw, warto jednak rozważyć inwestycję w kondensacyjny kocioł olejowy, zapewniający najniższe koszty ogrzewania domu w grupie kotłów olejowych.

Współpraca z kolektorami słonecznymi
Kompaktowy kocioł olejowy Vitorond 111 standardowo nie jest przewidziany do współpracy z instalacją solarną z uwagi na wbudowany standardowy (z jedną wężownicą) podgrzewacz ciepłej wody użytkowej. Możliwe jest opcjonalne podłączenie szeregowo dodatkowego podgrzewacza c.w.u. współpracującego z instalacją solarną. Należy to jednak traktować jako opcję modernizacji istniejącej kotłowni z Vitorond 111. W razie potrzeby współpracy z instalacją solarną, na etapie inwestycji trzeba przewidzieć zastosowanie kotła olejowego z podgrzewaczem biwalentnym np. Vitocell 100-B lub Vitocell 300-B.